معرفی نخستین اتحادیه زنان متشبث در سکتور زراعت

mowa_af
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۴:۵۰
mowa

۲۹-دلو ۱۳۹۹
وزارت امورزنان همایشی را به منظور معرفی نخستین اتحادیه زنان متشبث در سکتور زراعت با اشتراک حسینه صافی، سرپرست وزارت امور زنان، معینان این وزارت و شماری از زنان متشبث در تالار سینمازینب دایر نمود.
در این همایش حسینه صافی، سرپرست وزارت امور زنان هدف این برنامه را توانمندی اقتصادی زنان و تعهد وزارت امور زنان برای حمایت و تقویت اتحادیه زنان متشبث عنوان کرد.

سرپرست وزارت امور زنان گفت: این وزارت در اثر ارزیابی های شش ماهه از داخل و بیرون از وزارت؛ بنابر ضرورت در همکاری با شماری از سکتور ها و نهاد ها که انجام داد در نتیجه پیشنهاد وزارت امور زنان به مقام عالی ریاست جمهوری، معینیت توانمندی اقتصادی زنان در تشکیل این وزارت ایجاد گردید که این معینیت در زمینه همکاری با زنان متشبث از هیچ گونه سعی تلاش دریغ نخواهد کرد.

mowa

سرپرست وزارت امور زنان همچنان تاکید کرد: پلان های آینده وزارت درسال ۱۴۰۰ خورشیدی توانمندی اقتصادی زنان بوده و در عین حال از اتحادیه متذکره خواست تا تعریف مشخص را از توانمندی اقتصادی زنان ، چگونگی مشخص کردن مسوولیت و صلاحیت به حیث اتحادیه و خواست ها پیشنهاد شان از این وزارت را در مدت سه ماه مشخص نمایند.

در ادامه این برنامه ممتاز یوسفزی، رییس اتحادیه زنان متشبث گفت : اتحادیه زنان متشبث که طی ۱۰سال از ایجاد آن می گردد؛ در ۲۴ ولایت کشور در بخش های مختلف فعالیت دارد که خوشبختانه این اتحادیه به اساس برنامه های پلان شده، فعالیت هایش را در سال ۱۴۰۰ از ۲۴ ولایت به ۳۴ ولایت افزایش خواهد داد.

متعاقباً پیام بانو اول کشور در مورد فعالیت های زنان متشبث و تعهد دفتر بانوی اول در زمینه حمایت از این زنان توسط پلوشه امین، مشاور دفتر بانوی اول کشور به خوانش گرفته شد.

در ختم این همایش، حسینه صافی سرپرست وزارت امور زنان با جمعی از مهمانان از نمایشگاه زراعتی و صنایع دستی زنان متشبث که به مناسبت معرفی نخستین اتحادیه زنان متشبث در سکتور زراعت در صحن وزارت دایر گردیده بود دیدن نمودند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۲:۴۱
Background image

طرح تقویت سیستم کارا برای فضای سالم و مصئون به زنان در ادارات

۲۳ حمل ۱۴۰۰

نشست کمیته منع و آزار واذیت زنان تحت ریاست حسینه صافی سرپرست وزارت امور زنان با اشتراک حسنا جلیل معین پلان و پالیسی، ساره سیرت مشاور شورای عالی  زنان و شماری از نماینده گان. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۲ - ۱۰:۲۴
Background image

رشد تولیدات داخلی زمینه ساز انکشاف اقتصادی در کشور

۲۲ حمل ۱۴۰۰

نذیره رحمان معین امور توانمندی اقتصادی وزارت امور زنان با نذیر احمد نور رییس عمومی سکتور صنایع بهداشتی افغانستان و رییس کمپنی لوکر، دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دو طرف. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۲ - ۴:۱۰
Background image

نشست هیئت رهبری به منظور پیگیری فعالیت های 15 روز گذشته تدویر یافت

21 حمل 1400

این نشست به ریاست حسینه صافی سرپرست وزارت امورزنان با اشتراک معینان، روسای مرکزی و روسای ولایتی  که به گونه آنلاین متصل بودند؛ در تالار کنفرانس های این وزارت تدویر یافت.

د. . .

BACK TO NEWS