طرح تقویت سیستم کارا برای فضای سالم و مصئون به زنان در ادارات

mowa_af
دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۲:۴۱
mowa

۲۳ حمل ۱۴۰۰

نشست کمیته منع و آزار واذیت زنان تحت ریاست حسینه صافی سرپرست وزارت امور زنان با اشتراک حسنا جلیل معین پلان و پالیسی، ساره سیرت مشاور شورای عالی  زنان و شماری از نماینده گان ادارات در مقر این وزارت تدویر یافت.

حسینه صافی سرپرست وزارت امور زنان با اشاره به اهمیت کمیته منع آزار و اذیت  زنان درادارات، بر تقویت  این کمیته،  ایجاد فضای اعتماد  و اتحاد میان زنان کشور در خصوص زنان که در ادارات کار می نمایند تاکید نموده و نیز  زمینه ها را برای حضورگسترده زنان در ادارات بیشتر از پیش مساعد خواهند نمود.

در ادامه اعضای اشتراک کننده نشست روی موضوعات همچون، راه کار های به منظور  جلوگیری از آزار اذیت زنان در ادارات، بیشتر شدن نقش واحد  های جندر در حل قضایای خشونت ، منسجم سازی آمار و ارقام واحد از قضایای خشونت در ادارات به همکاری واحد های جندر ، جستجوی راه های حل به منظور افزایش مصونیت زنان در ادارات و برخی موارد کلیدی دیگر بحث و تبادل نظر نمودند.

در این نشست اعضای اشتراک کننده پس از بحث های همه جانبه  بر تغییر نام کمیته منع آزار اذیت به کمیته مصونیت زنان در ادارات تاکید نموده و نیز خواهان وسیع شدن فعالیت های این کمیته در ادارات شدند.

در اخیر قرار بر آن شد تا؛ مشکلات کمیته های منع آزار و اذیت در ادارات را  پس از غور و بررسی تحلیل نتیجه در جلسات بعدی شریک گردد.

 

 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۷:۴۲
Background image

پیام تبریکی وزارت امور زنان به مناسبت عید سعید فطر!

وزارت امور زنان جمهوری اسلامی افغانستان فرا رسیدن نخستین عید سعید فطر سال 1400 هجری خورشیدی را به ملت غیور افغانستان از صمیم قلب تبریک و تهنیت گفته، از خداوند بزرگ هم زیستی مسالمت آمیز. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۴:۲۴
Background image

رئیس و منشی کمیته تخنیکی و مشوره دهی گروپ کاری ملی توانمندی اقتصادی زنان، تعین شدند

سه شنبه- 21 ثور 1400

نشست نهایی سازی استراتیژی ملی توانمندی سازی زنان و تعین رئیس و منشی کمیته تخنیکی و مشوره دهی این گروپ های کاری، به ریاست نذیره رحمان معین امور توانمندی اقتصادی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۳:۵۹
Background image

جلسه هیئت رهبری وزارت امور زنان با مقامات عالی رتبه بانک جهانی در افغانستان به منظور نهایی سازی پروسه انتقال برنامه انکشاف اقتصاد روستایی از وزارت احیا و انکشاف دهات به وزارت امور زنان

سه شنبه- ۲۱ ثور ۱۴۰۰

این جلسه با اشتراک حسینه صافی سر پرست وزارت امور زنان، معین امور توانمند سازی اقتصادی و معاونین برنامه انکشاف اقتصاد روستایی با رییس بانک جهانی در افغانستان و تیم. . .

BACK TO NEWS