رئیس و منشی کمیته تخنیکی و مشوره دهی گروپ کاری ملی توانمندی اقتصادی زنان، تعین شدند

mowa_af
چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۴:۲۴
mowa

سه شنبه- 21 ثور 1400

نشست نهایی سازی استراتیژی ملی توانمندی سازی زنان و تعین رئیس و منشی کمیته تخنیکی و مشوره دهی این گروپ های کاری، به ریاست نذیره رحمان معین امور توانمندی اقتصادی وزارت امورزنان با حضور نماینده گان ادارات مستقل و موسسات همکار برگزار شد.

معین امور توانمندی اقتصادی با اشاره بر اهمیت این استراتیژی افزود: زن و مرد هردو باید از فرصت‌های برابر و مساوی اقتصادی بهره‌مند شوند تا معلوم شود که زنان نیز همانند مردان توانایی رشد و کسب شایستگی‌های فراوانی دارند. بدون حضور زنان در عرصه‌ی اقتصادی، نمی‌توان از رشد اقتصاد جامعه حرف زد زیرا آنان نیمی از پیکر جامعه را تشکیل می دهند؛ با زمینه سازی فرصت های اقتصادی، زنان نقش اساسی را در تعیین اقتصاد کشور بازی خواهند کرد.

در ادامه این نشست رمضان مهدی یار مشاور امور توانمندی اقتصادی، پیش نویس استراتیژی ملی توانمندسازی اقتصادی زنان را جهت معلومات هرچه بیشتر به اشتراک کننده گان  تشریح نمود سپس آنان تدوین استراتیژی ملی توانمندی سازی اقتصادی را یک نیاز مبرم در شرایط امروزی  برای زنان دانسته و نیز  بر خودکفایی بیشتر اقتصادی  زنان در سطح مرکز ولایات تاکید نمودند.

 اشتراک کننده گان اذهان داشتند؛ زنان در عرصه های صنعت، تجارت، واردات و صادارات و تکنالوژی معلوماتی نقش چشم گیری دارند و باید حضور فعالیتهای بنیادی آنان در این استراتیژی گنجانیده شود.

در اخیر این نشست برای اعضای کمیته بطور جداگانه  وظایف محوله برای نهایی سازی استراتیژی مذکور سپرده شده و از آنان تقاضا شد، تا نظریات شان را عند الموقع به رئیس این کمیته شریک سازند.

گفتنی است در این نشست به اتفاق اکثریت اعضا، لطیفه مجیدی رئیس برنامه انکشاف اقتصادی روستایی( (WEE-RDPبه حیث رئیس و آقای محمد رفیع موسوی به عنوان منشی این  کمیته برگزیده شدند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۵ - ۴:۲۲
Background image

واحد های کمیته جندر در ادارات از صلاحیت های بیشتر برخور دار شدند

دوشنبه- ۲۴جوزا ۱۴۰۰

سومین نشست ماهانه مسوولین واحد های جندر تحت ریاست حسنا جلیل، معین پلان و پالیسی وزارت امورزنان با اشتراک نماینده گان واحد های جندر ادارات به گونه آنلاین برگزار. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۵ - ۴:۱۸
Background image

همکاری و هماهنگی با سازمان همکاری های اسلامی در امور زنان یکی از اولیت های وزارت امور زنان است

دو شنبه – ۲۴ جوزا ۱۴۰۰

حسینه صافی سرپرست وزارت امور زنان با خانم اصیلا وردک سرپرست ریاست ملل متحد و کنفرانس های بین المللی، وزارت امور خارجه دیدار نمود.
در این دیدار دو طرف روی هماهنگی. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۵:۲۱
Background image

اشتراک فعال نهاد های همکار در گروپ کاری ملی توانمندی اقتصادی زنان گزینه موثر در تبادل تجارب

یکشنبه – ۲۳جوزا ۱۴۰۰

نذیره رحمان معین امور توانمندی اقتصادی وزارت امورزنان با شفیع غفور معاون شرکت رنا تکنالوژی و مرکز تعلیمات مسلکی رنا در خصوص همکاری های دو جانبه دیدار  وگفتگو نمود.. . .

BACK TO NEWS