دیدار وزیر امور زنان با رئیس حقوق بشر و مشاور جندر سازمان ملل متحد

superadmin
شنبه ۱۳۹۸/۵/۱۲ - ۱۱:۳۱

تاریخ نشر: Jul 23, 2019 رده : عمومی

رهبری وزارت امور زنان کشور، به تاریخ 30 سرطان با آقای ریچارد بینت، رییس حقوق بشر هیئت معاونیت ملل متحد و نمایندۀ کمیساری عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد و خانم" ننو" مشاور جندر دفتر یوناما، در مقر وزارت امور زنان دیدار و گفتگو نمودند.

در آغاز صحبتها، الحاج دلبر نظری، وزیر امور زنان تشریف آوری هیئت بلندپایۀ دفتر سازمان ملل متحد را خیر مقدم و خوش آمدید گفته، در ارتباط به پرسشهای طرح شده از سوی نمایندگان باصلاحیت دفتر یوناما در بخشهای:( چگونگی نحوۀ حضور و نقش فعال زنان در روند گفتگوهای صلح با طرفین درگیر، نقش و سهم زنان افغانستان دربرگزاری یک انتخابات شفاف و عاری از تقلب، مبارزۀ جدی و خستگی ناپذیر با آزار و اذیت خانم ها، نگرانی های امنیتی درقبال سارنوالان و قضات زن در مرکز و روستاهای افغانستان و دریافت راه حلهای مناسب در جهت تطبیق قطعنامۀ 1325 سازمان ملل متحد در ادارات و نهادهای مختلف دولتی و خصوصی)، پاسخهای قناعت بخش ارایه گردید.

 در همین حال طرفین ملاقات در ارتباط به آمادگی های اتخاذ شده غرض دادن آگاهی عامه در خصوص افزایش مشارکت زنان در پروسۀ انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان، بحث و تبادل افکار نموده، رهبری وزارت امور زنان از راه اندازی کنفرانس 200 نفری ولایتی بشمول روسای امور زنان 34 ولایت، مسوولین آگاهی عامه،  فعالین جامعۀ مدنی، ازدیاد زنان تلاشی کنندۀ سایتهای انتخاباتی در حدود 2000 تن در روز انتخابات، مسوولیت پذیری وزارت امور زنان در راستای پرداخت معاشات شان در هماهنگی با وزارتهای داخله، مالیه و کمیسیون مستقل انتخابات، ایفای نقش فعال روسای ولایتی امور زنان در این روند به عنوان نمایندگان واقعی وازرت امور زنان در ولایات، معلومات مختصر ارایه داشتند که طرف تحسین و تمجید هیئت یوناما قرار گرفتند.  

متعاقباً آقای ریچارد و هیئت معیتی شان با یادآوری از روابط دوستانه کشورهای مدد رسان برای زنان افغانستا و از تداوم کمک ها در خصوص کاهش خشونت ها، افزایش سطح آگاهی عامه شهروندان از حقوق حقۀ زنان به نیکی یادآوری نموده، روی چگونگی اهمیت کار مشترک مسوولین دفتر سازمان ملل متحد با نهادهای ملی و بین المللی، در راستای روشن سازی اذهان عامه، به رهبری وزارت امور زنان اطمینان دادند.

سپس وزیر امور زنان، راه اندازی ورکشاپها، دریافت مشکلات و چالشهای انتخابات قبلی، اعتمادسازی مثبت میان همه اقشار جامعه به عنوان رای دهنده گان، صحبت همه جانبه نموده، بر تجدید تعهدات و پیگیری همه شمول از سوی مسوولین مربوطه به منظور داشتن یک انتخابات شفاف و عاری از تخطی و تقلب، تأکید ورزیدند. وزیر امور زنان هم چنان بیان داشت که؛ خوشبختانه به اثر تلاشهای خستگی ناپذیر وزارت امور زنان، نهادها و ادارات مربوطه؛ آمار خشونت ها تا حدی کاهش پیدا کرده است که مایه خوشحالی ماست، به امید اینکه گفتگوهای صلح طرفین مذاکره کننده به یک نتیجه مثبت بیانجامد و مردم عزیز ما از فقر و بد بختی و مشکلات رهایی یابند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۴ - ۴:۳۸
Background image

هماهنگی و انسجام برای رسیدگی به مسایل مامورین ریاست های زنان مکلفیت وزارت زنان است

شنبه، ۲۳ اسد ۱۴۰۰

حسینه صافی سرپرست وزارت امورزنان با شماری از روئسا و کارمندان ریاست های امورزنان ولایات که به دلیل تهدیدات امنیتی به کابل بیجاشده اند؛ دیدار و پیرامون حل مشکلات آنان. . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۱:۳۹
Background image

هماهنگی برای تسهیل و حمایت از زنان بیجا شده؛ اولولیت کاری وزارت امور زنان است

شنبه – 23 اسد 1400

نشست هیئت رهبری به ریاست حسینه صافی سرپرست وزارت امور زنان با اشتراک معین امور توانمندی اقتصادی، مشاور شورای عالی زنان، روسای مرکزی، آمرین و روسای ولایتی که به گونه. . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۴:۵۹
Background image

اشتراک رئیس جمهور غنی در مراسم تجلیل از روز بین المللی جوانان

رئیس جمهور محمد اشرف غنی عصر امروز در مراسم تجلیل از روز بین المللی جوانان که تحت شعار "هر جوان- یک سرباز" برگزار شده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.

در این مراسم که در قصر سلام خانۀ ارگ. . .

BACK TO NEWS